[an error occurred while processing this directive]

Piknik Zostań ochotnikiem

22.09.2019r. na placu zabaw w Modlnicy odbył się organizowany przez naszą jednostkę piknik “Zostań ochotnikiem”. Dla dorosłych uczestników przygotowaliśmy tor dzięki któremu każdy mógł poczuć się jak strażak. Należało założyć ubranie strażackie UPS, rozwinąć wąż strażacki, przeczołgać się w tunelu i ugasić pozorowany pożar domu. Młodsi uczestnicy ubrani w kask musieli przeskoczyć slalom w workach, przeczołgać się w tunelu i z pomocą strażaka ugasić pozorowany pożar. Była to również forma rodzinnego spędzenia czasu gdyż rodzic mógł stworzyć duet ze swoim dzieckiem i razem przebiec tor. W nagrodę dzielni strażacy dostawali drobne upominki- opaski odblaskowe, smycze, kubki i coś słodkiego.

Nasi druhowie przygotowali inscenizację pracy strażaka przy wypadku samochodowym, w którym była osoba poszkodowana oraz pożarze siana.

W czasie trwania wydarzenia pokazywaliśmy sprzęt techniczny jakim dysponujemy, młodsi uczestnicy chętnie oglądali wóz strażacki od środka. Przygotowaliśmy również punkt nauki pierwszej pomocy.

Dla wszystkich którzy przybyli na nasz piknik przygotowaliśmy darmowy poczęstunek.

Celem pikniku było zachęcenie mieszkańców do dołączenia w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej. W czasie jego trwania zapisało się dwóch panów, serdecznie gratulujemy odwagi i liczymy na długą współpracę. Chcemy tutaj zaznaczyć, iż w każdej chwili można do nas dołączyć, dzwoniąc na udostępnione numery w celu ustalenia spotkania.

Wydarzenie było zadaniem publicznym finansowanym przez Urząd Gminy Wielka Wieś w zakresie bezpieczeństwa publicznego.

Dziękujemy również OSP Tomaszowice za pożyczenie tunelu oraz OSP Bębło za pożyczenie fantomów.